× Увага! Офіційний сайт СумДПУ імені А.С Макаренка переїхав на нову адресу.
Всі актуальні матеріали зі старого сайту будуть поступово перенесені на новий.
Відвідати новий сайт sspu.edu.ua

Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064
Головна

Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці. Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 28-го квітня відзначають День охорони праці в Україні. Підтримуючи рекомендації МОП, організаційний комітет з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці ухвалив рішення щодо проведення в Україні з 22 по 28 квітня «Тижня охорони праці». Головною метою заходів Тижня є привернення уваги кожного роботодавця і працівника до усунення або досягнення мінімально можливого (допустимого) рівня виробничих ризиків шляхом профілактики травматизму і професійних захворювань, формування свідомого ставлення суспільства до культури безпеки праці. Наше спільне завдання опрацьовувати ефективну систему управління охорони праці, не допустити зростання травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня, незважаючи на будь-які зміни економічної ситуації в країні. Роботодавці повинні усвідомлювати, що їхній бізнес матиме успіх, а вони самі зможуть без остраху дивитися у майбутнє лише за умови забезпечення на робочих місцях здорових та безпечних умов праці, а отже і збереження життя працівників. Отже оновлення форм і методів безпеки праці, зокрема поліпшення культури безпеки праці, позитивно вплине на продуктивність праці та її якість. Відділ охорони праці та безпеки життєдіяльності Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка за для поліпшення умов праці, зниження виробничого травматизму, профзахворювань, профілактики ризикам виникнення надзвичайних ситуацій провів певну роботу з питань охорони праці, а саме:

-проведена атестація робочих місць з метою регулювання відносин між адміністрацією і працівниками у галузі реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

-були розроблені і надруковані журнали інструктажів по безпеці життєдіяльності для студентів, і роздані керівникам структурних підрозділів по інститутам та факультетам для проведення інструктажів.

-студентам згідно навчальної програми читаються курси «Охорони праці» і «Безпеки життєдіяльності», проводяться інструктажі перед практичними заняттями, туристичними походами та спортивними змаганнями, при поселенні студентів у гуртожитки. Інструктажі по пожежній безпеці, використання газу в побуті, знайомство зі схемами евакуації людей на випадок пожежі.

-працівники зайняті на роботах із важкими та шкідливими умовами праці, забезпечені пільгами та компенсаціями, передбачені чинним законодавством, забезпечені спеціальним одягом і спеціальним взуттям, засобами індивідуального захисту. При роботі в небезпечних умовах праці робітники проходять спеціальне навчання з охорони праці.

-щоденно проводиться перевірка технічного стану справності автомобілів, проходження водіями медичного огляду та щоквартально проводиться інструктаж водіям з питань безпеки дорожнього руху.

-доведені до санітарних норм умови праці сторожів на об’єкті.

-проведено огляд електроустаткування в гуртожитках і навчальних частинах.

-проведена ревізія вогнегасників, пожежних рукавів.

Всі ці технічні та організаційні заходи сприяють запобіганню травматизму раціонального режиму праці і відпочинку, створенню надійних технічних засобів запобіганню аварій і пожеж.

Отже відділ охорони праці Сумського Державного університету ім. А.С. Макаренка виконує ряд організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасних випадків, професійних захворювань і аварій в процесі праці.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці. Відповідна робота вимагає постійного контролю, спрямованого на створення безпечних умов праці, запобігання аваріям, виробничому травматизму. Хочу побажати всім, з новими силами і натхненням продовжувати своїми фаховими діями забезпечувати і підтримувати безаварійну життєдіяльність всіх суб’єктів господарювання, керівників і працівників управлінь заради забезпечення на робочому місці належних, здорових і безпечних умов праці. Бажаю Вам міцного здоров’я, незгасної життєвої енергії і наснаги до праці, щоб ваша мудрість та ділові якості примножували трудові здобутки нашої країни.

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 184 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.