Головне меню

video message chat movie speech bubble flat icon symbol 512a 629587303

ios
Screenshot 6 48024 122668064

mikolay b22f2 90638994День святого Миколая в Україні кожного року відзначають 19 грудня. Зранку гарні діти знаходять подарунки під подушками, завдяки чому вони вчаться бути добрими, а погані – різку, щоб змогли перевиховати себе до наступного року.

Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем моряків, торговців, лучників, дітей і студентів. Він також не оминає вчителів, які в душі назавжди залишаються дітьми.

Цього року викладачі СумДПУ ім. А.С. Макаренка поділилися зі студентами традиціями, які об’єднують всіх домочадців.

Валентина Анатоліївна Захарова із захопленням розповіла нам про звичаї у своїй сім'ї. 19 грудня вона святкує не тільки свято святого Миколая, а й день народження онука – Матвія, якому виповнюється 4 роки. Саме ця дата збирає її родину за одним столом. Матвій в цьому році був гарним хлопчиком, тож від святого Миколая він отримає іграшки, розмальовки, олівці та, звичайно, українську народну казку – найулюбленіший подарунок викладачів філологічного факультету дітям.

“Я виховувалась у дусі народної моралі і етики, тож в цей день я намагаюся не виконувати фізичної праці і жити за народними звичаями і традиціями”, – каже Валентина Анатоліївна.

На питання, що пані Захарова хоче побажати дітям, вона відповіла так: “В день святого Миколая хочеться побажати усім діткам здоров'я, бо вони – наше теперішнє і майбутнє. Українська нація має бути здоровою як морально, так і фізично”.

Про сімейні традиції також розповіла Валентина Миколаївна Владимирова. Для неї це також подвійне свято, бо 19 грудня – день народження її батька.

“Саме через це святий Миколай звідусіль збирає нашу дружню родину у батьківську оселю. З роками по-особливому це цінуєш, бо розумієш, що колись прийде невідворотня дата, коли це величне свято стане тільки релігійним… Однак хочеться ще не один рік святкувати його з найріднішими людьми”, – каже викладач.

Валентина Миколаївна розповідає, що день святого Миколая – це привід задуматися над сенсом людського життя, згадати прожитий рік та те добре, що вдалося зробити людям. Замріяно вона розповідає про талановитого українського прозаїка Тютюнника, який казав: “Найбільша наука життя – мудрість, а найбільша мудрість – бути добрим”. Кожна людина, каже викладач, не дивлячись на роки хоче вірити в диво і сподіватися отримати подарунок.

Що ж хотіла б побажати пані Владимирова? “Хай буде більше у нашому житті таких світло-урочистих днів, які відволікають нас від суєтності і спрямовують у вічні екзистенційні істини!”, – відповіла вона на запитання.

На запитання студентів погодилася відповісти і Валентина Іванівна Лобанова. В її сім'ї існує добра традиція дарувати подарунки.  Наймолодші напередодні свята пишуть листи святому Миколаю та чекають на дарунки, які знайдуть зранку 19 грудня під своїми подушками. Старші члени родини також не залишаться без солодкого гостинця. Діти в сім'ї пані Лобанової чекають не тільки Миколая, а і його друга: на багатьох малюнках святого супроводжує віслюк зі срібною шерстю. Він є помічником Миколая і разом з ним радує дітей подарунками.

“Зранку 19 грудня хай люди знайдуть під подушкою не тільки солодощі, а й щастя, здоров'я, віру, надію і кохання не на слові”, – з посмішкою додала викладач.

То ж як святкуєте день святого Миколая Ви? Чи знайшли ви подарунок, а чи, можливо, різку?

1 493218191 2 551659215 3 1809057242 4 344696126 5 1984262751 1984262751
location
Приймальня ректора
40002, Сумська обл., м. Суми,
вул. Роменська 87
+38(0542) 22-15-17, 68-59-02
E-Mail: rector@sspu.sumy.ua

Всі контакти

Електронний довідник

На сайті

На даний момент 199 гостей на сайті

Copyright © 1924 - 2019. All Rights Reserved.